אודות

 

אילניה קור

"מסך פנימי עולה

ומעתה זהו העוגן,

לנפש מתבוננת

המספרת סיפורה

במרחבי הזמן השקוף."

אל עולם הרוח הגעתי בגיל שש עשרה. זה היה בעקבות מפגש משנה חיים עם מורה לפיתוח קול בשם כרמלה ינוב. באתי כדי ללמוד לשיר, אך במהרה תודעתי נפתחה לחוויות מופלאות ומטלטלות, מפוררות כל וודאות, הכופתות אותי אל תוך פליאה, אימה ושאלה.

התחלתי לחפש.

החיפוש עטה פנים מגוונות ובסופו של דבר מצא מענה חלקי באקדמיה - בלימודי הפילוסופיה. במהלך שנות החקירה הקפדנית, התחלתי לחוות חוויות תודעתיות עוצמתיות שנשאו מהות חדשה במפגש שלי עם העולם. הרוח לא נחוותה עוד בהן במישרין: בדמדומי הליל, או בזמן מדיטציות עמוקות, היא קרנה לפתע מתוך המציאות הגשמית, במפגש של נפש עם נפש. אז לא ידעתי לומר כמעט דבר על מפגשים עוצמתיים ונוגעים כאלו עם הזולת, מלבד שהם מתרחשים מתוך מצב תודעתי מובחן וייחודי, שמתוכו דבקה נפשי בנפש אחרת ושבנינו מרחף עתה סוד.

כמה חודשים בלבד לאחר אותן התרחשויות, במסגרת כתיבת עבודה סמינריונית, פגשתי את ספרו הנפלא של הפילוסוף מרטין בובר "בסוד שיח". בספר זה מצאתי עדות ואישור ממשי לחוויות שחוויתי. וחשוב מכך - מצאתי בית. בית לרוח המנשבת בעולם הזה, בחומר. בית הנטוע בשפה חדשה ופואטית, המתארת באופן מדויק את המפגש הרוחני שמתקיים בין שניים, מבלי לצמצמם את ייחודיותו ואורו הפנימי. יותר מכל, מצאתי בבית הזה ריפוי עמוק לנפשי.

המפגש הזה עם "בסוד שיח" של בובר, שינה את חיי ואת נתיבם ברוח. הוא הבקיע בי רצון עמוק לעורר עוד את האיכות הרוחנית המאפשרת מפגש של אדם עם אדם ועם טבע ולחקור את המצב התודעתי המתקיים ברגעים של מפגש אמת.

היה זה מסע שכדי שפירותיו יעלו ויבשילו נדרש משך. רק כעבור שתיים עשרה שנים, שבהן למדתי שפות רוחניות אחרות שבתי אל כמיהה יסודית זו. העמקתי את ההיכרות עם התודעה ותנועותיה במרחב (מצבי תודעה), והפכתי למטפלת רוחנית.

שיטת הטיפול שלי משלבת שפה ייחודית וכלים מגוונים לריפוי - תולדה של שיח, השראה וחקירה אישית תוך נגיעה בתוכן מעולם הקבלה והחסידות, מהפסיכולוגיה ומהפילוסופיה.

כיום, אני גם חוקרת וכותבת באקדמיה אודות מהויות המפגש הרוחני שבין שניים, מתוך ניסיון לייצר שפה טיפולית ופרקטיקה רוחנית חדשות לאורו.

שלכם,

אילניה קור