אודות


 


לִרְחֹץ אֶת הַנֶּפֶשׁ עַד הָעֶצֶם
עַד שֶׁאָקִיץ
לְצֵלַע בְּרִיאָתִי בָּאתָה.


אל עולם הרוח הגעתי בגיל שש עשרה. היה זה בעקבות מפגש משנה חיים עם מורה לפיתוח קול בשם כרמלה ינוב. המפגש עימה גילה ותיקף את קול הרוח המפעם בי, ופקח את תודעתי אל חוויות מופלאות ומטלטלות, מפוררות כל וודאות, הכופתות אותי אל תוך פליאה, אימה ושאלה.

התחלתי לחפש. 

החיפוש עטה פנים מגוונות ובסופו של דבר מצא מענה חלקי באקדמיה - בלימודי הפילוסופיה. במהלך שנות החקירה הללו, התחלתי לחוות חוויות תודעתיות עוצמתיות שנשאו מהות חדשה במפגש שלי עם העולם.  הרוח לא נחוותה עוד בהן במישרין: בדמדומי הליל, או בזמן מדיטציות עמוקות, היא קרנה לפתע מתוך המציאות הגשמית, במפגש של נפש בנפש. לא ידעתי אז לומר כמעט דבר על מפגשים עוצמתיים ונוגעים אלו עם הזולת, מלבד שהם מתרחשים מתוך מצב תודעתי מובחן וייחודי, שמתוכו דבקה נפשי בנפש אחרת ושבנינו מרחף עתה סוד.

בגיל עשרים ושלוש, כמה חודשים בלבד לאחר אותן התרחשויות ובמסגרת כתיבת עבודה סמינריונית, פגשתי את ספרו הנפלא של הפילוסוף מרטין בובר "בסוד שיח". בספר זה מצאתי עדות ואישור ממשי לחוויות שחוויתי. וחשוב מכך - מצאתי בית. בית לרוח המנשבת בעולם הזה, מתוך מפגש בין שניים. בית הנטוע בשפה חדשנית ופואטית, המתארת באופן מדויק את הזיקה הרוחנית המאותת לעברנו למימוש ומענה, בכל רגע ומכל רשות. יותר מכל, מצאתי בבית הזה ריפוי עמוק לנפשי. 

המפגש עם "בסוד שיח" של בובר, שינה את חיי ואת נתיבם ברוח. הוא הבקיע בי רצון עמוק לעורר את האיכות הרוחנית המאפשרת מפגש של אדם עם אדם ועם טבע ולחקור את המצב התודעתי המתקיים ברגעים של מפגש אמת.

היה זה מסע שכדי שפירותיו יעלו ויבשילו נדרש משך והמשך חקירה. במסגרת חקירתי האישית והאקדמית רבת השנים, פיתחתי את גישת הטיפול דעת-לב, המבוססת על הפילוסופיה הדיאלוגית של מרטין בובר, החובקת שפת טיפול חדשנית, מודל נפש, והתייחסות ייחודית למציאות זיקת השניים כמצב תודעתי, עם פרקטיקה ותרגולים ייחודיים.

הקליניקה שלי נמצאת בקדימה- צורן שבשרון, ובה אני מקבלת יחידים וזוגות לטיפול ויעוץ.  

 

שלכם,

אילניה קור