לפני כשבע שנים חלמתי חלום שהיה לאבן דרך בדרכי הטיפולית והרוחנית.

בחלום הופיע חלל טיפולי שבו ישבו שלוש נשים, ואני בניהן. אחת משתי הנשים הייתה "המטפלת", שכיוונה וניהלה את השיחה בעוד האישה האחרת הייתה "המטופלת" - מושא השיחה והטיפול. אני ישבתי בין השתיים, במרחב ביניים מובחן וברור.

"המטפלת" דיברה על "הפוסט טראומה" של "המטופלת" והסבירה לה אותה. אני התבוננתי ב"מטופלת" והבחנתי שהיא מכונסת באילמותה, כורעת תחת סבלה. ככל שההתבוננות שלי ב"מטופלת" הלכה והעמיקה חלל החדר כמו נגוז. גם קולה של "המטפלת" נעלם. נותר רק חושך פנימי שכיסה הכול. בחלום ידעתי שאני נוגעת בעומק נשמתה המצולקת של אותה אישה והחזקתי בו בתוכי מתוך נבדלות חד משמעית. בעודי מנכיחה בתוכי את החושך שלה, קרה הדבר המופלא: אור מוזהב, עדין מאד, החל לקרון מעומק פנימיותה של "המטופלת".

מתוך החלום קראתי בהתפעמות "הנה! הנה, ריפוי מתחולל."

הקצתי משנתי תחת הרושם העז של האור.

החלום הזה נצרב בתוכי כנושא בשורה מהפכנית, החובקת עקרון חדש, שמאז מנחה אותי בטיפול. ריפוי אינו מתרחש מתוך ידע, הבנה וניתוח הנפש הסובייקטיבית, אם כי אלו בוודאי תומכים וחשובים לתהליך.

ריפוי מתחולל מתוך מפגש, מתוך זיקה בין שניים ומתוך היווצרות מרחב ממשי ביניהם.

על פי בובר, בין כל שניים הנפגשים מתקיים חלל רוחני ומובחן. אל החלל הזה המטפל יכול לחדור מתוך מצב תודעתי ייחודי שבובר בשפתו מכנה "דעת לב". ב"דעת לב" נחווית הנפש המתייסרת על שלל הדקויות שבה ומתחולל שיח בין שניים הנושא ריפוי עמוק.

הטיפול הבובריאני המתבסס על "דעת- לב" עוסק בסוגיות טיפוליות כגון: זיכרונות, חלומות, חרדה, אהבה, דיכאון, רגשות אשמה ועוד, מתוך גישה ייחודית זו. 

לפרטים נוספים ותיאום פגישה